Tehniskais raksturojums

Jau sākotnēji bija iecerēts, ka SIA „Iecavkrasti” būs arī ēkas apsaimniekotāji. Tāpēc ēka celta kvalitatīvi no dabai draudzīgiem un kvalitatīviem celtniecības materiāliem. Tā, lai nav jāiegulda papildus līdzekļi remontos, lai nav jāpārmaksā par apkuri un ēkas ekspluatāciju.

Upe: Ēka ir uzcelta tā, lai tā būtu droša pret pavasara plūdiem. Iecavas upē katru pavasari ūdens līmenis paceļas apmēram par vienu metru. Bet reizi 100 gados tas var sasniegt 3,6 metru atzīmi. Ēkas pirmā stāva grīda ir 4,7 metru augstumā, kas ir drošs augstums pret aplūšanu. Tā kā Zemgale ir salīdzinoši līdzena tad ēka varētu tikt apdraudēta tikai pēc tam, kad apkārtējie meži un pļavas būtu zem ūdens jau vairāk kā metru. Praktiski ēkas applūšana nav iespējama.

Ārsienas: KERATERM bloki siltināti ar akmens vati. KERATERM ir 100% dabīgs materiāls. Tā ražošanā izmanto Latvijas mālu un tikai dabīgas piedevas. KERATERM līdzīgi kā citi keramikas izstrādājumi ir ugunsdroši. Sienas no KERATERM elpo un ir sausas. Akmens vate nodrošina labu siltumizolāciju, tā ir ugunsdroša un labi elpo.

Starpsienas: Ģipškartons divās kārtās uz metāla konstrukcijām. Siltuma un skaņas izolāciju nodrošina vates pildījums.

Durvis: Ieejas durvis- alumīnija ar stikla paketi, labu skaņas izolāciju, ugunsdrošas ar droša profila slēdzeni un elektronisku atvēršanās sistēmu. Dzīvokļu ieejas durvis- finierētas ar dabīgu rieksta koku, ugunsdrošas. Iekšdurvis- finierētas ar dabīgu rieksta koku.

Logi/Palodzes: Logi- plastikāta ar stikla paketi, profils 70 mm, ar skaņas izolāciju un ar pazeminātu siltuma noplūdi. Āra palodzes- metāla. Iekšējās palodzes- PVC.

Koridors: Grīda- matētas akmens masas flīzes. Sienas- smilšu cementa apmetums un tonēts dekoratīvais apmetums. Griesti- monolīts betons, špaktelēts un krāsots ar ūdens emulsijas krāsu.

Viesistaba: Grīda- dabīgs oša koka parkets. Sienas- špaktelētas, krāsotas ar ūdens emulsijas krāsu. Griesti- pārsedzes paneļi, ģipškartons uz metāla konstrukcijām, špaktelēts, krāsots ar ūdens emulsijas krāsu.

Guļamistabas: Grīda- dabīgs oša koka parkets. Sienas- špaktelētas, krāsotas ar ūdens emulsijas krāsu. Griesti- pārsedzes paneļi, ģipškartons uz metāla konstrukcijām, špaktelēts, krāsots ar ūdens emulsijas krāsu.

Vannas istaba: Grīdas- elektriski apsildāma keramisko flīžu grīda. Sienas- keramiskās flīzes. Griesti- ģipškartons krāsots ar ūdens emulsijas krāsu. Vanna- akmens masa vai PVC. Jaucēj krāni- itāļu firmas Paffoni.

Jumts- koka konstrukcija, OSB plātnes, kausējams bituma ruļļu materiāls divās kārtās.

Ūdens un apkure: centralizēta ūdens apgāde un kanalizācija. Ūdens piegāde tiek nodrošināta no 210 metrus dziļa dziļurbuma no nerūsošā metāla caurulēm. Apkuri nodrošinās kopējs, firmas Buderus, trīs sekciju apkures katls. Katra dzīvokļa patērētais siltums, aukstais un karstais ūdens tiks uzskaitīts ar digitālo skaitītāju. Sadzīves kanalizācijas ūdeņi tiek novadīti uz Ozolnieku attīrīšanas iekārtām. Radiatori ar regulējamiem termo ventiļiem.

Elektroapgāde: 16 ampēru trīs fāzu elektrība katram dzīvoklim ar individuālu uzskaiti.

Komunikācijas: Lattelekom pievads internetam, telefonam un televīzijai. Alternatīvs interneta pievads. Bezmaksas satelīttelevīzija ar iespēju izmantot maksas satelīttelevīzijas pakalpojumu. Astoņu videokameru novērošana. Videonovērošanas piekļuve katram dzīvoklim caur centrālo serveri.