Vēstule no jūras!

1990. gadā Jāņa Uzara rokās nonāca vācieša Heinca Bērena vēstule, kuru viņš bija ielicis pudelē, pudeli aizkorķējis un iemetis Baltijas jūrā kaut kur pie Dānijas krastiem. Vēstuli atrada Jāņa draugs, netālu no Pāvilostas, jūras krastā. Tā bija nopeldējusi 1400 km. Pateicoties turpmākajai sadraudzībai un H. Bērena atsaucībai, Jānim radās izdevība strādāt Vācijā dārzu, ainavu un sporta laukumu būvniecības firmā "Maschman". Pēc vienas sezonas darba Vācijā Jānis sāka nodarboties ar betona bruģa ieklāšanu Latvijā. Labi noderēja iegūtā pieredze un betona bruģa ieklāšanas tehnoloģija. Tās priekšrocības, salīdzinot ar tajā laikā Latvijā izmantotajām, ir salīdzinoši augsta darba ražība un nevainojama kvalitāte.

1994. gada 1. decembrī LR Uzņēmumu reģistrā tiek reģistrēts SIA "Uzars". Augot pieprasījumam, tiek pakāpeniski apmācīti strādnieki un veidotas jaunas brigādes. Pirmos četrus gadus J.Uzars pavada būvlaukumā gan kā firmas direktors, gan strādājot kopā ar saviem padotajiem. Firmā par priekšstrādnieku varēja kļūt tikai cilvēki, kas bija mācījušies pie Jāņa Uzara un guvuši pietiekamu pieredzi.

2000. gadā SIA „Uzars" paralēli bruģēšanai sāk nodarboties ar ēku celtniecību. Pirmā tiek uzcelta kafejnīca „Vērdiņš" Rīgā, K. Ulmaņa gatvē 199. Nākamajā gadā Mārupē top SIA „Uzars" birojs, dienesta viesnīca un noliktava. No 2003 līdz 2007. gadam tiek uzceltas vairāk nekā 100 privātmājas, kā arī veikti sabiedrisko ēku remonti un rekonstrukcija.