Sports

Ozolnieku novads ir viens no attīstītākajiem novadiem Zemgalē.

Ozolnieki sportā ir Latvijas flagmanis jau pus gadsimtu. Ozolnieku volejbola klubs ir daudzkārtējs valsts čempions. „Poliurs/Biolar” meistarkomanda ir izcīnījusi vēsturisku titulu- kļuvusi pirmā čempione starptautiskajā „Schenker” volejbola līgā trenera, kurš ir arī Latvijas izlases treneris- Jurija Daveikus vadībā.

 

Savu atpazīstamību pasaulē guvuši novada motociklisti. PSRS čempiona Šteinberga dēls Ivo ir īsts motosporta zvaigzne- pasaules un juniora čempions 125 cm³ klasē, arī Latvijas čempions open klasē.

 

Kaspars Vērnieks ir triāla čempions jauniešiem Latvijā, labākais arī ārvalstu čempionātos.

 

 

Sportistu vidū Agris Neija tiek godāts par motošosejas karali, tagad kļuvis arī kvadrociklists. Agris ir Latvijas čempions un Austrumeiropas kausa ieguvējs Superbaik klasē.

 

Ozolnieku vidusskolas teritorijā Alfreda Zamocka vadībā ir tapis motormuzejs.

Ozolnieku novadā bāzējās Iecavkrastu īpašnieka Jāņa Uzara dibinātais ūdensmotociklu Latvia Jet Ski Racing Team klubs. Tajā ir 10 kluba biedri- pasaules čempione Nelija Šlēgelmilha, Baltijas valstu čempione Liene Allere un citi. Jānis Uzars 2009. gadā izcīnīja pirmās vietas Baltijā, Igaunijā, Latvijā gan Ski Stock, gan spēcīgajā Ski GP klasē.

 

 

Līdz BMX pasaules čempionāta vicečempiona godam ir ticis Klāvs Lisoskis, neskaitāms Latvijas sacensību uzvarētājs.

 

 

Par vislabākās komandas godu valstī ik gadu notiek mērošanās spēkos starp Ozolnieku virves vilcējiem un Ventspils sportistiem.

Ozolniekos ir arī sava hokeja komanda, kas veiksmīgi piedalās Latvijas atklātajās meistarsacīkstēs.

 

 

Ozolniekos ir arī sava ledus halle. www.ozoledushalle.lv

 


Skriešanas tradīcijas iedibinātas pirms turpat trim gadu desmitiem, valstī iecienīti ir „Ozolnieku apļi” un „Ielūdz Ozolnieki”.

Novadā ir trīs zirgkopības centri, kur var apgūt gan jāšanas iemaņas, gan teorētiskās zinības hipoloģijā. Zirgkopības centrs „Mušķi” no Iecavkrastiem atrodas tikai 3,6 km attālumā.

 

Trenēties var Ozolnieku sporta centrā, sporta zālē pie Ozolnieku vidusskolas un Ledus hallē.